vaiku dantu gydymas

VAIKŲ DANTŲ PRIEŽIŪRA. POPULIARIAUSI MITAI.

  1. PIRMŲJŲ PIENINIŲ DANTUKŲ VALYTI NEREIKIA

Dantis valyti vaikams reikia nuo pirmojo pieninio danties išdygimo. Valyti reikia su dantų šepetėliu ir dantų pasta. Vietoje dantų šepetelio, galima naudoti ir marlę, svarbu, kad būtų nuvalytos dantų apnašos.  Valant dantukus nuo pat mažens, vaikui formuojasi suvokimas, kad savo dantukais reikia rūpintis kiekvieną dieną.

 

  1. VAKAI DANTUKUS GALI VALYTIS SAVARANKIŠKAI

Vaikams iki 7-8 metų amžiaus dantis valyti turi tėvai. Jeigu vaikas nemoka rašyti rašytinėmis raidėmis, tai reiškia, kad ir tinkamai išsivalyti dantų dar nesugeba.

 

  1. VAIKAMS TINKA BET KOKIA DANTŲ PASTA

Dantų pasta turėtų būti parenkama pagal vaiko amžių ir įgūdžius. Patiems mažiausiems, jeigu jie dar nemoka išspjauti vandens, pastos, tuomet turėtų būti naudojama befluorė dantų pasta. Kai vaikas išmoksta išspjauti, tuomet dantukus valome su dantų pasta, kurioje yra 500 ppm fluoridų. Toks fluoridų kiekis dažniausiai rekomenduojamas vaikams iki 3m.  3-6m. rekomenduojame valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų. 6m. ir vyresniems: valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1450 ppm fluoridų.

 

  1. DANTŲ ŠEPETĖLIS TURĖTŲ BŪTI TIK SU NATŪRALIAIS ŠERIAIS

Dantų šepetėliai būna su natūraliais arba sintetiniais šeriais. Palyginus natūralius šerius su sintetiniais, tai sintetiniai šeriai yra elastiškesni – jie ne taip greitai lūžta, jų paviršius yra lygesnis –  dėl to jie yra higieniškesni, nes ant šerelių paviršiaus kaupiasi mažiau mikroorganizmų.

 

  1. KRAMTOMOJI GUMA PUIKIAI PAKEIČIA DANTŲ VALYMĄ

Kramtymo metu burnoje išsiskiria seilės, jos skalauja dantis ir burnoje atstato rūgščių bei šarmų pusiausvyrą. Maisto likučių, ar minkšto dantų apnašo seilės nenuvalo. Norint turėti sveikus ir švarius dantis būtina naudoti dantų šepetėlį ir tarpdančių siūlą.

 

  1. DANTŲ PASTOS REIKIA DĖTI KUO DAUGIAU

0-3m reikėtų dantų pasta tik suvilgyti dantų šepetėlio šerelių galiukus.

Nuo 3metų dantų pastos kiekis ant dantų šepetėlio turėtų būti tokio dydžio, kaip vaiko mažojo pirštelio nago dydis. Augant vaikui, didėja nagas, taip didėja ir pastos kiekis ant šepetėlio.

 

  1. PIRMAS VIZITAS PAS ODONTOLOGĄ KAI SKAUDA

Pirmas apsilankymas pas odontologą turėtų būti, kai išdygsta pirmieji dantukai. Vizito metu vaikas susipažins su aplinka, o tėveliai bus informuojami apie dantukų priežiūrą, mitybą ar žalingus įpročius, kurie vėliau gali lemti dantų sukandimo problemas. Profilaktiniai patikrinimai turėtų būti kas 6-12 mėnesių.

 

  1. DANTIS REIKIA VALYTI IŠ KARTO PO VALGIO

Valgymo metu sutrinka rūgščių ir šarmų pusiausvyra burnoje. Kuo žemesnis burnos ertmės ph, tuo labiau dėvisi emalis. Rekomenduojama po valgio palaukti 15 – 20 min, o tada galima valyti dantukus su šepetėliu.